Materiál pro schody

Jakmile vyberete vhodný tvar schodiště, nezapomeňte na materiál.

Vyzkoušejte online konfigurátor na sestavení schodů, který nezabere více jak 3 minuty.

Celodřevěné schody

Celodřevěné schodiště je dominantou prostoru. Celodřevěné schodiště působí útulně a dodá pocit tepla. Dřevo

 je velmi příjemné na dotyk. Na výrobu celodřevěných schodišť se nejčastěji používá buk, dub, javor, jasan, bříza, borovice, třešeň, ořech, modřín, olše, mahagon a mnoho dalších. Lidé nejčastěji volí jako materiál buk, který je nejlepší v poměru „cena, kvalita“. Dále je levná i borovice  - toto dřevo je však příliš měkké a může se lehko poškodit. Proto můžeme schody z borovice volit spíše na půdu (tak je většinou nepoužíváme tak často).

Kombinované schodiště

drevo kov schodyStále oblíbenější jsou kombinovaná schodiště. Velmi často se volí kombinace kovu a dřeva, což je velmi působivé. Schodiště pak vypadá díky dřevu útulně a díky kovu působivě. Tyto schodiště jsou zpravidla vyráběny individuálně, a na míru.

 

 

 

Kovové a skleněné schodyskleněné schody

Kovové a skleněné schody patří mezi moderní schodiště. Stejně tak ale musí být funkční a odolné. Pokud se rozhodnete skleněné schodiště využít pro interiér, je možné z něj udělat elegantní prvek. Materiály pro kovové a skleněné schodiště jsou hliník, nerez, ocel, speciální sklo chemicky upravené, kalené a vrstvené.

Vyzkoušejte si zkombinovat skleněné schodiště v konfigurátoru.

Zábradlí

Pro plné využití schodiště a jeho funkčnost potřebujeme doplnit schody o zábradlí. Také nezapomínejte, že každé schodiště (nad výšku 500 mm), nebo schodiště s dvěma stupni musí být zábradlím opatřeno – pro pevnost a bezpečnost. Pokud Vám jde hlavně o bezpečnost a estetická část je vedlejší, zvolte plné zábradlí nebo zábradlí se svislým dělením výplně. Zábradlí má být z nehořlavého materiálu.

Schodiště je důležité

Pokud budete volit tvar, materiál a typ schodiště, inspirujte se tím, jak vypadá Vás interiér (nebo tím, jak chcete, aby vypadal). Schodiště je důležitý prvek a zpravidla dominantou – návštěvníka zaujme již při vstupu do domu či bytu. Proto nešetřete a investujte do kvalitního schodiště.

KDE VYROBIT SCHODY Z MASIVU?

  • Pomocí design konfigurátoru na webu Schody Redecha
  • Pište na mail: info@schody-redecha.cz
  • Nebo volejte na tel: 736 701 268